Dodaj ofertę za darmo

Szukaj firmy


F.H.U.P. METMIX

Informacje ogólne

Metmix istnieje na rynku tworzyw sztucznych od ponad dwudziestu lat. W 2017 roku powstał nowy zakład tworzyw sztucznych z poszerzoną ofertą i innowacyjnym parkiem maszynowym, inwestycja ta osiągnęła kwotę ponad 3.000.000 mln złotych. Aktualnie firma posiada halę produkcyjną o powierzchni 2 tys. m², którą docelowo powiększymy w roku 2018 do 10 tys. m².

METMIX zatrudnia łącznie już 30 pracowników budując mocną i profesjonalną kadrę, dużą wagę przywiązuje również do aspektu ochrony środowiska by być odpowiedzialną i świadomą firmą.

Działalność produkcyjna firmy polega na przetwarzaniu odpadów z tworzyw sztucznych oraz produkcji regranulatu PVC miękkiego. Jako surowiec do produkcji wykorzystywane są tylko czyste tworzywa z produkcji, a także inne odpady tworzyw sztucznych które przechodzą szczególną selekcję zwłaszcza w kierunku Dyrektywy REACH.

Misją firmy jest oferowanie Klientom produktów najwyższej jakości, które spełniają najnowsze standardy technologiczne.

Granulaty i mieszanki to specjalność firmy, do tego dochodzi pasja i doświadczenie w branży, a wynikiem jest:
• wysoka jakość wyrobów
• profesjonalna i miła obsługa oraz szybka realizacja zamówień
• konkurencyjne ceny i warunki płatności
Regranulaty są wykorzystywane do produkcji, zgodnie z Dyrektywą 2011/65/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 8 czerwca 2011 (Dyrektywa RoHS). Aby sprostać tym wymaganiom zakład jest ciągle udoskonalany i unowocześniany. Produkty badane na bieżąco w laboratorium zakładowym. Metmix poddaje surowce analizie pod względem wilgotności, twardości, gęstości, bada wskaźnik szybkości płynięcia MFI: masowy MFR i objętościowy MVR.

Firma zakupiła nowoczesną i ekologiczną linię do regranulacji tworzyw sztucznych, dzięki której cały proces technologiczny zamyka się w obrębie zakładu. Miesięcznie jest w stanie wyprodukować ok. 400 t regranulatu PVC, co pozwala zaspokoić obecne zapotrzebowanie rynku.